Шестой школьный день

Шестой школьный день

Дорогие друзья!

Каждый субботний день Вы можете провести в семье, с друзьями, посетить библиотеку.

Мы предлагаем Вам провести субботний день в школе. Вашему вниманию здесь будет предложено:

  •          веселые спортивные эстафеты в спортзале;          
  •          cпортивные игры по интересам;  
  •          конкурсные и развлекательные программы;
  •          культурно-массовые мероприятия по группам – экскурсии, турпоходы, викторины, творческие мастерские и др.

   Приходите, мы ждём вас!

 

 

РАСКЛАД СУБОТНЯГА ДНЯ

 

 

 

1.Бібліятэка працуе                                                       09.00-14.00

 

2.Час футбола                        2-4 клас                           09.00-09.45

 

                                              5-9 клас                            09.50-11.3

 

3.Выхаваўчыя і спартыўныя мерапрыемствы             згодна плану

 

                                              2-4 клас                             11.40-12.25

 

                                              5-9 клас                              09.00-09.45

 

 4.Аб’яднанне па інтарэсах “Агеньчык”                       11.40-13.20- малодшая група 5-7 класс

 

                                                                                        13.30-15.00-старэйшая група 8-9 класс

 

 Аб’яднанне па інтарэсах “Жарптушка”                       09.50-11.30

 

5.Тэматычная дыскатэка                                                 згодна плану

    План мероприятий

“Шестой школьный  день”

 

 

Дата

Мерапрыемствы

Адказныя

02.09

“Мне выпала шчасце тут нарадзіцца…”

Прэзентацыя “Асветнікі зямлі беларускай” (Да Дня беларускага пісьменства)

Класныя кіраўнікі

Калесніковіч М.А.

09.09

Дзень здароўя і спорту

Спартыўныя эстафеты “Шкаліада 2018”

Рухомыя гульні “Футбольныя баталіі”

 

Любшына Л.І.

Вількоўская В.Т.

16.09

Вас запрашае бібліятэка! (Да Дня бібліятэк)

Гасціная “Крыніца здароўя”

Калесніковіч Г.А.

Калесніковіч М.А.

23.09

КТС “Фантазіі прыроды”

Фотаконкурс “Прырода роднага краю”

Белка Т.В.

Кладзько В.Ю.

30.09

Конкурс малюнкаў “Мой родны край”

Краязнаўчая вандроўка “Пра цябе, мой родны край”

Грынюшка З.Р.

Вількоўская В.Т.

05.10

Канцэртная праграма “Настаўнік – гучыць горда!”

Кладзько В.Ю.

12.10

Дзень здароўя і спорту

Святочны канцэрт “Мама мілая мая”

Дзень бегуна “Наша сіла”

 

Белка Т.В.

Вількоўская В.Т.

19.10

Аперацыя “Утульнасць”

Прафарыентацыйныя мерапрыемствы ва ўстановы прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі

Катовіч І.М.

Вількоўская В.Т.

26.10

Фотаэкскурсія “Восеньскі вернісаж”

Практыкум “Каб не было бяды”

Любшына Л.І

Катовіч І.М.

02.11

Творчы конкурс малюнкаў «Мая вуліца, мая вёска, мая малая Радзіма”

Літаратурна-культурная вандроўка па мясцінах, звязаных з жыццём і творчасцю Янкі Купалы і Якуба Коласа

Калесніковіч Г.А.

 

Калесніковіч М.А

09.11

Дзень здароўя і спорту

Спартыўныя спаборніцтвы “Маладосць, весялосць, задор”

Гульня ”Шашачная мазаіка”

 

Грынюшка З.Р.

 

Вількоўская В.Т.

16.11

Прэзентацыя “Звычкі добрыя і дрэнныя”

Відэалекцыя “Нікацін – здароўю вораг”

Белка Т.В.

Ляшкевіч І.В.

23.11

КТС “Цуды сваімі рукамі”

Гульня-віктарына “Пра Беларусь, пра родны край”

Любшына Л.І

Вількоўская В.Т.

30.11

Конкурс малюнкаў “Мы за ЗЛЖ”

Тэматычная дыскатэка “ Усё ў тваіх руках“

Прафарыентацыйныя мерапрыемствы ва ўстановы прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі

Калесніковіч Г.А.

Кладзько В.Ю.

Вількоўская В.Т.

07.12

Дзень здароўя і спорту

Гімнастычнае мнагабор’е “Я гімнаст”

Прафарыентацыйныя мерапрыемствы ва ўстановы прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі

 

Грынюшка З.Р.

Вількоўская В.Т.

 

14.12

КТС “Лепшая навагодняя цацка”

Акцыя “Цуды на Новы год”

Прафарыентацыйныя мерапрыемствы ва ўстановы прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі

Класныя кіраўнікі

Калесніковіч Г.А.

Вількоўская В.Т.

21.12

Падрыхтоўка да Новагодняга карнавалу

Гульні на свежым паветры ”Ах, зіма,зіма!”

Класныя кіраўнікі

Белка Т.В.

28.12

Навагодні карнавал “Навагоднія прыгоды казачных герояў”

Кладзько В.Ю.

Белка Т.В.

04.01

Акцыя “Пакармі птушак”

Ярмарка прафесій “У пошуках будучай прафесіі”

Грынюшка З.Р.

Вількоўская В.Т.

11.01

Дзень здароўя і спорту

Гульні на лыжах “Вялікія гонкі”

Дзень лыжніка

Спаборніцтвы “Лепшыя тэнісісты школы”

 

Любшына Л.І

 

Вількоўская В.Т.

18.01

Конкурсная праграма “Прыйшла Каляда да да вашага двара! Дзверы адчыняйце – Каляду сустракайце!”

Калесніковіч М.А.

25.01

Вусны журнал “Па старонках Чырвонай кнігі” (Да сусветнага дня запаведнікаў і нацыянальных паркаў)

Акцыя “Кармушка”

Калесніковіч Г.А.

 

 

Вількоўская В.Т.

01.02

Урок здароўя “Правільнае харчаванне – залог здароўя”

Белка Т.В.

08.02

Дзень здароўя і спорту

Спартыўныя гульні “Вось якія мы спрытныя!”

Дзень валейбаліста

 

Грынюшка З.Р.

 

Вількоўская В.Т.

15.02

Кіналекторый “Успаміны аб той страшнай вайне” (Да дня памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў)

Лінгвістычны конкурс “Шануй і ведай родную мову” (Да сусветнага дня роднай мовы)

Любшына Л.І

 

Калесніковіч М.А.

22.02

Конкурсная праграма “ “Будучым абаронцам Айчыны прысвячаецца…”

Вількоўская В.Т.

29.02

Дыскатэка “Віншуем, мілыя дамы”

Кладзько В.Ю.

07.03

Дзень здароўя і спорту

Дзень рэкордаў

 

Вількоўская В.Т.

14.03

Конкурс малюнкаў “Мы за ЗЛЖ”

Відэасалон “Зрабі правільны выбар”

Любшына Л.І

Катовіч І.М.

21.03

 

Экалагічны час “Вада – цуда, якое трэба берагчы” (Да сусветнага дня водных рэсурсаў)

Калесніковіч Г.А.

Калесніковіч М.А.

28.03

Падарожжа “Мая малая радзіма ў фотааб’ектыве”

Прававы рынг “Ці велаеш ты закон?”

Белка Т.В.

 

 

04.04

Дзень здароўя і спорту

Агульнашкольны вясенні крос

 

Вількоўская В.Т.

11.04

Конкурс малюнкаў “Прырода – наш дом” (Да Дня экалагічных ведаў)

Эколага-краязнаўчая гульня “Сцежкамі роднага краю”    

Грынюшка З.Р.

 

Катовіч І.М.

18.04

Працоўны дэсант “Прыгажэй, мая школа”

Конкурс малюнкаў “Зялёная планета вачыма дзяцей” (Да Міжнароднага дня Зямлі)

Класныя кіраўнікі

Вількоўская В.Т.

25.04

Акцыя “Пасадзі дрэва”

Відэасюжэты “Чарнобыль – наш боль”

Класныя кіраўнікі

Ляшкевіч І.В.

02.05

Акцыя “Абеліск”

Конкурс малюнкаў “Вайна вачыма дзяцей”

Удзел у мітынгу в.Лышча “Яны змагаліся за Радзіму”

Класныя кіраўнікі

09.05

Дзень здароўя і спорту

Спартыўнае свята “Алімпійскія надзеі”

Спаборніцтвы “Фізкультурная змена”

Круглы стол “Нацыянальная сімволіка: мінулае і сучаснае”

 

Белка Т.В.

Вількоўская В.Т.

Кладзько В.Ю.

16.05

Конкурс малюнкаў на асфальце “Мая сям’я – мой гонар” (Да Дня сям’і)

Завочнае падарожжа “Падарожжа ў Піянергорад” (Да Дня піянерскай дружбы”

Калесніковіч Г.А.

 

Кладзько В.Ю.

23.05

Прагляд відэафільма “Бяспечнае лета”

Дыскатэка “Мы за ЗЛЖ”

Вількоўская В.Т.

Калесніковіч М.А.